Dovoľte, aby som sa vám predstavil, volám sa Matúš Mucha, žijem a pracujem v Nitre. Medzi moje záľuby patrí cestovanie, turistika a samozrejme moja práca kaderníka.

Práci kaderníka sa venujem už 20 rokov.

Začal som štúdiom na strednej odbornej škole v Nitre, načo dodnes rád spomínam. Tu som sa naučil dôležité základy tohto krásneho remesla, ktoré som hneď po ukončení štúdia zúročil vo veľkom sieťovom kaderníctve, avšak po chvíli som zistil, že potrebujem pracovať na mieste, kde mám priestor pre rast a vzdelávanie sa, nakoľko vďaka moderným technológiám a výskumu sú možnosti takmer neobmedzené.

V roku 2004 som otvoril vlastný salón

ktorý s menšími obmenami prevádzkujem dodnes. Mal som jasnú predstavu, ako chcem viesť svoj salón, ako miesto kam klientky nebudú vstupovať v rozpakoch. Snažím sa, aby hneď pri vstupe cítili tú radosť, ktorú vkladám do svojej práce.

Som rád, že niektorí sú mojimi klientami už 16 rokov a pravidelná návšteva kaderníctva je skôr o stretnutí priateľov, kde pekný účes je už len bonus. Teší ma, že môžem byť súčasťou ich najdôležitejších dní v živote. Keď upravujem vlasy klientke na stužkovú, neskôr na promócie a aj v jej svadobný deň, cítim naplnenie zo svojej práce.

Spolupráca so značkou Kérastase

Ďalšia veľká zmena prišla v roku 2010, keď po rokoch testovania rôznych produktov, som uzavrel partnerstvo so značkou, ktorá je svetovou jednotkou v starostlivosti o vlasy a vlasovú pokožku.

V tom istom roku som sa s narastajúcim počtom nových klientov rozhodol prijať asistentku, s ktorou tvoríme tím dodnes. Spolu sa snažíme vytvárať prostredie, kde sa klientky cítia dobre.