Moji priatelia sa ma často pýtajú ktorú časť mojej práce mám najradšej, strihanie farbenie prípadne spoločenské účesy. Na to je veľmi zložité odpovedať nakoľko jedno veľmi ovplyvňuje druhé A iba vtedy ak sú všetky kroky navzájom prepojené účes skutočne vynikne.

Farbenie a kvalitný strih

Z profesionálneho hľadiska je najzložitejšia časť jednoznačne farbenie. Diagnostika vlasov je pred farbením veľmi dôležitá musím sa zoznámiť s históriou predchádzajúcich úprav aby som sa vedel správne rozhodnúť aké techniky budem používať. Tu môžem popustiť uzdu fantázii úplne naplno Ombre, Balayage, Baby-Blond..... Možností je naozaj veľa ale nie každá je vhodná pre všetky typy vlasov.

Príklad ak má klientka farbené vlasy Hennou prípadne Botaneou zosvetľujúce techniky sa nedajú vôbec použiť. Z toho dôvodu je pri prvej návšteve konzultácia naozaj veľmi dôležitá. Vhodným strihom vie kaderník najviac zredukovať nedostatky tváre alebo práve naopak podčiarknuť jej prednosti.

Medzi moje obľúbené techniky strihania patrí aj Velaterapia (Candle Hair Cutting) Pri tejto technike strihania sa používa Plameň sviečky. Ja osobne si však najviac užívam konečnú úpravu, tie posledné minúty pred dokončením, keď účes dostáva finálnu podobu. Vlasy sú lesklé hebké na dotyk a klientka má úsmev na tvári, to je ten moment ktorý stojí za to.

Svadobné a spoločenské účesy

Svadba je jedným z najdôležitejších dní v živote každej ženy, preto si účes na tento deň vyžaduje špeciálny prístup. Tu je potrebná návšteva pár týždňov pred veľkým dňom aby sme zosúladili predstavu s možnosťami vlasov. Ako a kde upevníme závoj či budeme používať živé kvety, fascinátor prípadne možnosť doobjednať Clip-in vlasy. Tomu všetkému sa budeme venovať na predsvadobnej konzultácií.